warsztaty_pisarskie

Warsztaty

DLA NAJ-
MŁODSZYCH

Warsztaty pisarskie przeznaczone są dla każdego, kto ma ochotę ubrać w formę to co siedzi w jego głowie i wypuścić to w świat. Doświadczenie w pisaniu nie jest potrzebne, wystarczy tylko chęć poszukiwania własnego pisania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
dodane: 09.11.2016
PISANIE CO WTOREK

godz. 19.00

We wtorki spotykamy się po to, żeby pisać. Żeby to, co w nas siedzi ubrać w formę i wypuścić w świat. Na początek w nasz świat, który powstanie na spotkaniach. Chcemy zachęcić was do pisania o sobie i do słuchania tego, co inni o sobie napisali. Świat wszedł w formę demontażu. Jaka jest nasza forma wobec globalnych przemeblowań? Co my o nich myślimy? Jak myślimy? Ubierając myśli w różne formy, inspirując się tekstami i tym, co napisali inni, będziemy poszukiwać najlepszej formy, nie zawsze monologu, ale i dialogu. Wykorzystamy teksty dramatopisarzy, pisarzy, poetów. Będziemy pisać o żądaniach, marzeniach, fantazjach. O naszej własnej i naszej wspólnej rzeczywistości.

Prowadzący:
Tomasz Gromadka - dramaturg, koordynator kontaktów ze szkołami i innymi placówkami, organizator. Magister Sztuki na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez ostatnie lata dziennikarz zajmujący się kulturą i sztuką, szczególnie teatrem i serialami, związany z redakcjami gazet codziennych i miesięczników. Dramaturg projektu Azyl Warszawa, autor tekstów do spektakli fundacji “Tu jest lepiej. Przyjeżdżajcie!”, “Przywiozę tu swoje podwórko”, „Przecież nie mogę tu zostać“. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, współtworzy i współkoordynuje projekty teatralne fundacji Strefa WolnoSłowa.

dodane: 26.07.2016
Warsztaty pisarskie

godz. 19.00

„Za, a nawet bardziej przeciw, czyli pisanie z Tomaszem co wtorek” to nowy cykl spotkań w Stole Powszechnym. Zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 19.00.

Spotykamy się, żeby pisać. Co w nas siedzi, żeby wyrażać, ale nie bełkotem, tylko to co siedzi, żeby ubrać w formę i wypuścić w świat. Na początek w nasz świat, który powstanie na spotkaniach. Chcę na tych spotkaniach zachęcić was do pisania o sobie i słuchania co inni o sobie napisali. Świat wszedł w formę demontażu. Jaka jest nasza forma wobec globalnych przemeblowań? Co my o tym myślimy? Jak o tym myślimy? Ubierając myśli w różne formy, inspirując się tekstami, inspirując się formami innych, będziemy poszukiwać najlepszej formy, nie zawsze monologu, będziemy poszukiwać dialogu.
Wykorzystamy teksty dramatopisarzy
Pisarzy
Poetów
Będziemy pisać o
żądaniach
marzeniach
fantazjach
O naszej własnej rzeczywistości

Prowadzący: Tomasz Gromadka