sp_kids_warszataty

Dla najmłodszych

DLA NAJ-
MŁODSZYCH

Dwa razy w tygodniu Stół Powszechny zaprasza najmłodszych na wielokulturowe warsztaty twórcze i teatralne.

dodane: 21.11.2016
Warsztaty teatralne dla najmłodszych

godz. 11.30 - 12.45

W każdą sobotę zapraszamy na wielokulturowe zajęcia teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Warsztaty będą doskonałą okazją do poznania nieznanych kontynentów, krajów i kultur poprzez twórcze działania teatralne. Wspólnie odkryjemy tajemnice najróżniejszych zakątków świata, dowiemy czym zajadają się Włosi a czym Hiszpanie, spróbujemy wyprostować Krzywą Wieżę , przeskoczyć Wielki Mur Chiński, a do Ameryki dopłynąć wielką łodzią z prześcieradeł. Warsztaty nauczą dzieci pracy w grupie, wyrażania emocji, podsycą ciekawość światem i rozbudzą kreatywność.

Cena za pojedyncze wejście: 15 zł, rodzeństwo 10 zł od osoby
Prowadzenie: Weronika Chinowska
Zapisy: w.chinowska@strefawolnoslowa.p

otwarcie ogrodu powsechnego 262a
dodane: 23.08.2016
Sobota dla najmłodszych | „Bajki z pni i gałęzi”

godz. 12.00
Ogród Powszechny

Zapraszamy do Ogrodu Powszechnego na warsztaty twórcze dla dzieci.

Zajęcia kreatywne, polegające na dowolnym kreowaniu tymczasowych rzeźb postaci, zwierząt, budowli i czego dusza zapragnie z przygotowanych uprzednio na placu pozostałości po drzewach – pniach, konarach, gałęziach, gałązkach. Zabawa porusza wyobraźnię, skłania do twórczości przy pomocy najprostszych środków i daje szansę na stworzenie tymczasowego piękna, które z pewnością pozostawi w umyśle Uczestników trwały ślad, mogący być punktem odniesienia w przyszłych działaniach, nie tylko na polu artystycznym.

Wstęp wolny!

Prowadzenie: Piotr Dąbrowski

————————————————————————————

Organizatorzy: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Fundacja Strefa WolnoSłowa, Miasto Stołeczne Warszawa, Goethe-Institut

Ogród Powszechny jest finansowany ze środków Biura Kultury M.ST, Warszawy oraz przez Goethe-Institut

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Ogród Powszechny to projekt w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 ŚWIĘTUJEMY! zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

dodane: 29.10.2015
TEATRALNA MAPA ŚWIATA

TEATRALNA MAPA ŚWIATA
soboty godz. 11:30-13.00
warsztaty twórcze dla dzieci od 4 do 7 lat

Zajęcia realizowane w konwencji podróży do kolejnych państw na mapie świata. Wspólne zabawy będą dotyczyć zarówno kultury danego kraju (muzyki, teatru czy tańca), jego historii, jak i obowiązujących w nim obyczajów czy stereotypów na jego temat. Wspólnie z uczestnikami będziemy poznawać świat poprzez teatr - odkrywając nowe języki, zachowania, zwyczaje i porównując je z naszym własnym podwórkiem.

Celem zajęć jest rozwijanie wyobraźni uczestników poprzez dynamiczne i twórcze zabawy. Formuła łączy edukację i zabawę. Warsztaty stawiają na indywidualny rozwój dzieci poprzez teatralne wyzwania i ćwiczenia, jak i na edukację wielokulturową kształtującą tolerancję wobec ludzi pochodzących z innych kręgów kulturowych i religijnych

Prowadzenie: Weronika Chinowska

Opłata: pojedyncze warsztaty 20 zł (rodzeństwo 35 zł), karnet miesięczny 80 zł

Zapisy na warsztaty: w.chinowska@strefawolnoslowa.pl

pierniki 2
dodane: 17.12.2015
Rodzinne ozdabianie pierników

W najbliższą sobotę o godzinie 11.30 zapraszamy do Stołu Powszechnego na wielokulturowe ozdabianie pierników pochodzących z różnych części świata. Będzie można dowiedzieć się czym różnią się norymberskie Lebkuchen od polskich katarzynek i jak smakują szwedzkie pepparkakor. Zapraszamy całe rodziny!
Wstęp: 15 PLN

dodane: 29.10.2015
WIELOKULTUROWE warsztaty twórcze

WIELOKULTUROWE warsztaty twórcze
środy godz. 17.00-18.30

„Jaka jest różnica między podróżnikiem a migrantem?”, „Po co ludzie podróżują?”, „Czy można podróżować bez biletu?”, „Kto to jest uchodźca?”, „Co to są granice i jak można je przekraczać” „Czym jest różnorodność?” - odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas cotygodniowych warsztatów teatralnych z edukacji wielokulturowej. Dzięki prostym grom i zabawom teatralnym najmłodsi rozbudzą swoją kreatywność, a wielokulturowa tematyka zajęć zwiększy otwartość na świat, zbuduje postawę wyrozumiałości i tolerancji, sympatii wobec drugiego człowieka, a także podsyci ciekawość świata i innych kultur. Warsztaty opierać się będą na zabawie, improwizacji teatralnej, eksperymentach z dźwiękiem oraz pracy z przedmiotem. Do udziału w spotkaniach zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 11 lat.

Prowadzenie: Weronika Chinowska

Opłata: pojedyncze warsztaty 25 zł, karnet miesięczny 80 zł
Zapisy na warsztaty mailowo w.chinowska@strefawolnoslowa.pl lub telefonicznie 607 943 147