4

Debaty / dyskusje

DLA NAJ-
MŁODSZYCH

Co tydzień w weekend Stół Powszechny zaprasza na brunche połączone z ofertą kulturalno-edukacyjną. Od rana kawiarnia serwować będzie zestawy brunchowe - ciepłe i zimne przekąski, kanapki, tarty, sałatki, pasty oraz napoje gorące i zimne, a kadra Strefy WolnoSłowej i Teatru Powszechnego, w partnerstwie z innymi organizacjami pozarządowymi i artystami, zapewni różnego typu sobotnie atrakcje, a wśród nich m.in.: warsztaty twórcze dla mieszkańców – dla rodzin, dzieci, seniorów, spotkania z artystami, warsztaty gier planszowych, performatywne spacery po Pradze Południe oraz po Warszawie. Spotkanie przy Powszechnym Stole w każdą sobotę da początek twórczym działaniom w grupach wielopokoleniowych bądź otwartym dyskusjom.

dodane: 11.11.2015
Planszówki i rodzinne śniadania z Ludoteką Roszadą

PLANSZÓWKI I RODZINNE ŚNIADANIA Z LUDOTEKĄ ROSZADĄ
Niedziela, godz. 11.30 - 13.30
Ludoteka Roszada to integracja polsko-migrancka przy stole z grami. W Stole Powszechnym zapraszamy do znalezienia swojej ulubionej gry z pomocą Noego Nitot, który z ogromnym plecakiem pełnym pudełek z planszami, kartami, kostkami rozbija tymczasowe obozowiska w warszawskich muzeach i kawiarniach, ustanawiając nowe relacje międzyludzkie i przyjaźnie.

wstęp wolny
bufet śniadaniowy 20 zł

Lara
dodane: 07.12.2015
„Wszystkie wojny Lary” Wojciecha Jagielskiego

REPORTAŻOWY KLUB KSIĄŻKI

Sobota 12 grudnia o godzinie 11.00
WSTĘP WOLNY
Bufet śniadaniowy w cenie 20 zł

Tym razem rozmawiać będziemy o "Wszystkich wojnach Lary" Wojciecha Jagielskiego.
Wydawnictwo pisze o książce tak: "Opowieści słuchamy z ust Lary. Jej synowie, gruzińscy Czeczeni, ruszają do Polski. Tutaj Szamil i Raszid zostają Europejczykami. Potem wyjeżdżają dalej na Zachód, gdzie zakładają rodziny. Po latach europejski raj zaczyna ich jednak przerażać obcością i duchową pustką. Wciąga ich święta wojna – wojna o wartości ich zdaniem największe. Tak trafiają do Syrii…
Lara wciąż walczy o to, by wrócili do domu."

dodane: 19.01.2016
Śniadanie z twórcami spektaklu „Juliusz Cezar”

W niedzielę 24 stycznia o godzinie 12.00 zapraszamy do Stołu Powszechnego na spotkanie przy śniadaniu z reżyserką i aktorami nowej premiery "Juliusz Cezar" Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie.
Cena śniadania 20 zł
MENU
Hummus
+ pieczywo
Pasta z czerwonej fasoli
+pieczywo
Tartaletki z serem camembert i żurawiną / szpinakiem i pieczarkami
Sałatka
Pasztet z batatów i cieciorki
Bułeczki cynamonowe
Rogaliki z konfiturą